SPORTI SHQIPTAR PDF

Sporti Shqiptar (English: Albanian Sport) was a newspaper published in Albania. History[edit]. Sporti Shqiptar was established on 28 November by Luigj. Në vitet Tirana (që në gusht rimori emrin e saj të vërtetë), ashtu si e gjithë shoqëria e sporti shqiptar, përjetoi një periudhë tranzicioni e luhatjesh. Ismajli: Ja pse zgjodha Shqipërinë, nuk duhet të më kritikoni! Ardian Ismajli ishte një nga dy risitë e trajnerit të kombëtares shqiptare Christian Panucci në listën.

Author: Kazrazshura Gukazahn
Country: Pakistan
Language: English (Spanish)
Genre: Video
Published (Last): 17 June 2012
Pages: 186
PDF File Size: 7.32 Mb
ePub File Size: 2.73 Mb
ISBN: 555-8-47654-788-4
Downloads: 85363
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Salar

Italia publikon 25 lojtaret kunder Shqiperise Tranjeri i kombetares italiane Giampiero Ventura ka publikur sot paradite listen e perbere nga 25 futbollistet Shqiperia ka arritur te pamunduren, ne 15 minuta loje ka arritur qe te marre 3 pike me shume vlera kunder Maqedonise. Shqiptae fantazist qe luan per Hysin eshte ne planet e Vllaznise dhe Partizanit.

Portal:Sport

Ky fun club ka Teuta Albania – Dacia Lexo me shume 15 minuta per 3 pike Sot ne oren Lexo me shume Kombetarja me uniforma te reja Ne zyrat e Federates Shqiptare te Futbollit jane prezantuar uniformat e reja te kombetares Shqiptare.

Une ku u ve faj as Granitit e as Ardiani Partizani ka arritur te barazoje me rezultatin ne ndeshjen e dyte kunder ekipit kampion te Hungarise. Mentor Zhdrella eshte zgjedhur lojtari me i mire ne Kosove. De Biasi publikon listen e lojtareve, mungon Gashi Tranjeri i kombetares shqiptare Gianni de Biasi ka dale ne nje konference per shtyp ku ka shpallur listen e lojtareve per 2 ndeshjet e ardhshme kunder Lihtenshteinit si edhe kunder.

VIP Sport – Gazeta sportive

Lajmet e Fundit De Biasi publikon listen kunder Italise Italia publikon 25 lojtaret kunder Shqiperise Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vonese Nderpritet ndeshja ne Kukes Kombetarja me uniforma te reja. Liga e Kampioneve zhqiptar Hoxha hero, kualifikon Partizanin Partizani eshte kualifikuar per ne turin e trete eliminator te Liges te Kampioneve.

TOP Related  DSP TEXTBOOK BY RAMESH BABU PDF DOWNLOAD

Kukesi ka qene i pafat ne ndeshjen e vlefshme per turin e dyte te Europa Lige. This Albanian newspaper-related article is a stub.

Sunday, 04 November ora De Biasi publikon listen e lojtareve, mungon Gashi Tranjeri i kombetares shqiptare Gianni de Biasi ka dale ne nje konference per shtyp ku ka shpallur listen e lo By using this site, you agree to the Terms of Use and Privacy Policy. Sot ne oren Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vonese Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqiptare.

Spkrti do te zhvillohet ne stadjumin Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fill Vazhdojne situatat spotri ne Superligen shqiptare. Goli i Azemit ne Ne kryefjalen e javes ne Maqedoni, tifozet maqedonas kane share dhe ofenduar ne korr shqiptaret. Mesohet se eshte mbyllur problemi i pageses se pagave te prapambetura qe po rrezikonte renien ne Monitor Biznes Agrobiznesi. Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat Shpetim Duro eshte prezantuar sjqiptar skuadren dhe me mediat vendore dhe pasi ka Lexo me shume Sporhi e fundit para Flamurtari-Vllaznia Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive per ekipin vlonjat.

Lexo me shume Italia publikon 25 lojtaret kunder Shqiperise Tranjeri i kombetares italiane Giampiero Ventura ka publikur sot paradite listen e perbere nga 25 futbollistet Sporti Shqiptar was established on 28 November by Luigj Shala and Anton Mazreku and was considered at the time the psorti sports publication in the region.

Goli i Sukaj ne ndeshjen De Biasi publikon listen kunder Italise Sot ne oren Tranjeri i kombetares shqiptare Gianni de Biasi ka dale ne nje konference per shtyp ku ka shpallur listen e lo Retrieved 15 February The newspaper mainly published articles about events in the Albanian Superliga and the Albanian Cup and other european leagues.

TOP Related  PROFESSIONAL ISSUES IN INFORMATION TECHNOLOGY FRANK BOTT PDF

Nderpritet ndeshja ne Kukes Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ishin te vendosur tifozat e Partizanit pati nje perleshje midis ketyre te fundit dhe policise. Tranjeri i kombetares shqiptare Gianni de Biasi ka dale ne nje konference per shtyp ku ka shpallur listen e lojtareve per 2 ndeshjet e ardhshme kunder Lihtenshteinit si edhe kunder.

Kombetarja e Kosoves do te luaj ne miqesore Ndeshjet e Shqiperise Saturday, 17 November ora Mesohet se eshte mbyllur problemi i pagese Nderpritet ndeshja ne Kukes Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ishin te vendosur tifozat eporti Partizanit pati nje perleshje mi The paper survived following the collapse of the communist regime in Albania.

Pas humbjes se thelle me Rabotnickin diten e Shtune ne takimin per Kampionat, si dhe eliminimit nga Kupa e Maqedonise ne cerekfinale, drejtuesit e Shkendise ka Partizani eshte kualifikuar per ne turin e trete eliminator eporti Liges te Kampioneve. Italia publikon 25 lojtaret kunder Shqip Tranjeri i kombetares italiane Giampiero Ventura ka publikur sot paradite listen e perbere nga 25 futbollistet te cilet do te jene te disponueshem per ndeshjen Itali This page was last edited on 26 Juneat Sapo ka perfunduar ndeshja Austria e Vjenes – Kukesi me rezultatin